• śr.. lis 29th, 2023

smart-ui.org

Inteligentny Interfejs uzytkownika SUI

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Dlaczego warto rozważyć odzyskanie macierzy RAID?

Odtwarzanie danych z macierzy RAID jaka skuteczność? i jakie są należności.
Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jednym z najczęstszych pytań dotyczących odzyskiwania danych z macierzy RAID w sieci SAN jest to, czy działa ono dla sieci SAN, czy tylko dla dysków magnetycznych. Odpowiedź jest taka, że oba te rozwiązania dobrze ze sobą współpracują, ponieważ SAN nie może zapisywać danych na dysku nie należącym do sieci RAID, a chcąc to zrobić, zniszczyłby istniejące dane na dysku SAN. Możliwa jest jednak również praca z SAN w kontekście urządzeń N NAS. Na przykład w niektórych małych systemach pliki zapisane na sieciowym urządzeniu NAS nie będą dostępne, jeżeli nie będą dostępne poprzez SAN. Dotyczy to zarówno urządzeń DAS, jak i N NAS.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 zbawienny sposób.

Na przykład w systemach zgodnych z RAID-MATRY-DAA pliki mogą być odczytywane z dysku SAN, jeżeli zostały one przydzielone do dostępu tylko do odczytu. Jeżeli plik zostanie zapisany na urządzeniu pamięci masowej N, wówczas nie można uzyskać dostępu do plików, chyba że są one również dostępne jako tylko do odczytu w urządzeniu NAS N. Innymi słowy, odzyskiwanie macierzy RAID z sieci SAN powinno działać w sytuacji, gdy zarówno w sieci SAN, jak i w urządzeniu N NAS znajdują się węzły Raid. Jednak jedynym scenariuszem, w którym odzyskiwanie macierzy RAID z SAN i N NAS nie działa, jest sytuacja, w której jeden lub oba te komponenty nie są obecne w odzyskiwanym systemie. W takim przypadku kopia pliku z urządzenia N NAS będzie działać, o ile kopia ta może zostać odczytana na komputerze SAN.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? i jakie są stawki.

Dwa najczęściej używane obecnie typy macierzy RAID to typ DAS i typ N NAS. Różnica między nimi polega na tym, że pierwsza z nich wykorzystuje jeden dysk fizyczny do przechowywania danych, podczas gdy druga wykorzystuje N węzłów NAS. Dlatego też, jeśli chcesz użyć DAS w procesie odzyskiwania danych raid Danych Z, musisz utworzyć alokację secondaryraid-z po stronie SAN. Umożliwi to macierzy raid dostęp do odczytu/zapisu dla wszystkich dysków po stronie sieci SAN.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 w efektywna polityka.

Urządzenia N NAS mają kilka zalet w porównaniu z urządzeniami DAS. Po pierwsze, są od nich łatwiejsze w konfiguracji. W urządzeniach N NAS nie trzeba wykorzystywać wszystkich dostępnych dysków. W związku z tym rozmiar pliku, na który zamierzasz wykonać raid, będzie mniejszy. Jest to znacząca zaleta, zwłaszcza jeśli zamierzasz odzyskać bardzo małe pliki, takie jak filmy, muzyka, dokumenty lub projekty domowe.

Jeśli Twój serwer korzysta z technologii SMART, wydajność jednostek N NAS jest bardzo dobra. Mogą one pracować nawet w przypadku problemów z silnikami, wentylatorem i inną elektroniką. Ponadto można skonfigurować oprogramowanie na urządzeniach N NAS za pomocą dołączonej dokumentacji. Jednostki N NAS mogą być również używane w połączeniu z maszynami SMART. Mogą one szybciej uruchamiać aplikacje i dane. Jeśli więc używasz aplikacji takich jak Esr, Sybase Univerge Manager, System Tool Server, SLiPADI i innych narzędzi do zarządzania przedsiębiorstwem, powinieneś rozważyć zainstalowanie serwera RaidZooka na jednostkach N NAS.

Jeśli Twoje serwery oparte są na technologii RAID i nie posiadasz jeszcze żadnego backupu, powinieneś pomyśleć o doposażeniu swojej infrastruktury IT w RaidZooka. Jak wiadomo, najważniejszą zaletą tego typu struktury pamięci masowej jest jej wysoka dostępność. Dzięki niej zasoby IT będą w stanie poradzić sobie z najgorszym scenariuszem. Jeśli jedna z Twoich macierzy dyskowych ulegnie awarii, pozostałe będą mogły nadal funkcjonować. Jednak wydajność aplikacji ulegnie znacznemu pogorszeniu. To jest powód, dla którego wiele firm przestawia się dziś na RaidZooka dla swoich komputerów mainframe i innych elementów.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 jako plan spółki po awarii.

Kolejnym ważnym powodem, dla którego RaidZooka może zapewnić Ci najlepsze wyniki, jest wsparcie producentów. Istnieją różni producenci RaidZooka, którzy otrzymali licencję od Apple, w tym dwaj główni producenci – PLIK i Dysk Danych. Te dwie firmy są bardzo dobrze zaznajomione z technologią i wiedzą dokładnie, jak radzić sobie z danymi, które są zapisywane na ich dyskach. Nawet jeśli przechowujesz pliki na dysku, które nie są odpowiednio zabezpieczone, te dwie firmy zawsze mogą przywrócić pliki z dysków zapasowych.

Poza dwoma wymienionymi wyżej powodami, jest jeszcze wiele innych, z których można skorzystać, jeśli chodzi o RaidZooka. Najbardziej godnym uwagi jest fakt, że jest on bardziej przystępny cenowo niż większość innych urządzeń NAS. Poza tym, możesz być pewien, że uzyskasz taką samą wydajność bez względu na to, czy wybierzesz RaidZooka ESX Server, czy standardowy komputer JTiny. Mimo, że można użyć JTiny lub innego tradycyjnego urządzenia z plikami, nigdy nie można być pewnym, że uzyska się taką samą jakość wydajności, jak w przypadku urządzenia RaidZooka.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *